Geoblog.pl    brzuszkidwa    Podróże    Azja południowo-wschodnia    Między Hanoi a Sajgonem

Między Hanoi a Sajgonem

Wietnam
Wietnam, Huế

A: Jest sobie taka pierwsza płyta Rage Against The Machine (RATM), i ta płyta ma okładkę i tak okładka coś przedstawia: jak ktoś jest ciekawy co to niech zajrzy do internetu lub na półkę z płytami. A wracając do Hue: w Hue jest fajnie i jest cytadela, w okolicach są groby i są pagody. Jest nawet taka pagoda co się zwie Chua Thien My. Jest tam bardzo ładnie, szczególnie jak się wejdzie głębiej i jest tam samochód. I ten samochód jest więcej historyczny bo ktoś wysiadł z tego samochodu i w proteście się spalił, co przedstawia stosowne zdjęcie, co i kto: o tym możecie przeczytać ze zdjęcia z galerii. A wracając do RATM: okładka płyty przedstawia właśnie tego płonącego gościa. I co: muszę jechać 10 tys km, żeby dowiedzieć się co przedstawia okładka płyty? Patrzę na zdjęcie w pagodzie i sobie myślę: ja to gdzieś widziałem, ja to gdzieś widziałem.

kiclaw
kiclaw - 2009-04-08 08:59
Okładka przedstawia wietnamskiego mnicha buddyjskiego, Thích Quảng Ðức, dokonującego aktu samospalenia w Sajgonie w 1963 roku na znak protestu przeciw represjom wietnamskim. <a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Th%C3%ADch_Qu%E1%BA%A3ng_%C3%90%E1%BB%A9c" target="_blank">Wiecej informacji tutaj</a>. Nie ma info o tym na okladce.

Zasoby: 105 wpisów105 39 komentarzy39 1228 zdjęć1228 0 plików multimedialnych0

18.10.2015 - 31.10.2015